środa, 17 września 2014

Galeria procentówSzkło jest ciekawym elementem ozdobnym, w miejscach do tego przeznaczonych. Tak, jak to było w moim starym mieszkaniu z malutkim okienkiem w łazience. Wczesnym rankiem ściana naprzeciwko niego, rozpalała się orgią refleksów. Ładne? Mało kto zaprzeczy.A to?


Cóż. Wystarczył naprawdę krótki spacer po obrzeżach lasu w pobliżu luksusowych willi...Niedawno pojawił się wychowawczy straszak, niejeden zresztą w tej okolicy. A przy drzewie obok - takie eksponaty.Widać, że nie od wczoraj tam leżą. Zastanawiam się, czy ten, który przybijał groźną tablicę, nie mógł tego podnieść? Niestety, trudnej tutaj znaleźć 3 metry bez śmieci, niż z nimi. Puszki, folie, ale przede wszystkim: butelki!


Nawet w formie stłuczki - akurat 25 cm od leśnej ścieżki rowerowej:


Chyba już kilkulatki w przedszkolu są uczone, jak straszliwe zagrożenie dla lasu niesie szkło. I o ile można powiedzieć, że tędy przechodziło dziecko,
o tyle, w takie pozostałości, nie wkręcimy już malucha ;-)Krótka przechadzka po lesie, a dostarcza tyle informacji na temat napojów spożywanych przez współczesnego człowieka! Kosmita miałby nad czym myśleć...

2 komentarze:

  1. Też nie raz byłam zniesmaczona takimi znaleziskami.. bardzo lubię zbierać grzyby, ale ostatnimi czasy bardzo częsty widok to śmieci i butelki... zamiast grzybów..
    A las to przecież takie piękne miejsce..
    Szkło w oknie to bardzo ciekawy pomysł, poświata nad rankiem wygląda magicznie :-)

    OdpowiedzUsuń
  2. Samo okienko w tej 120 - letniej kamienicy, było niesamowite. Bardzo mi go brakuje.

    OdpowiedzUsuń