niedziela, 30 listopada 2014

But w okopie i inne cudeńka


Miesiąc się kończy, a ja jeszcze ani razu nie pisałam o śmieciach. Ładnie to tak? Jeszcze ktoś  by pomyślał, że człowiek wkroczył na drogę porządku... Las i tak zwykłą koleją natury wypięknieje niebawem, kiedy śnieg miłosiernie zakryje ludzkie pozostałości. Będzie czysto i biało jak w pradawnych wiekach, w których naczelny czuł pokorę przed naturą.
Tymczasem - cieszmy nasze oczy takim oto asortymentem!

Damski but w okopie:


Ale czemu tylko jeden? Wilk pozbawił kogoś nogi? Czy procenty naruszyły zdolności arytmetyczne jego właścicielki? Nie zauważyła, że czegoś jej brakuje?
Kilometr dalej, temat zbliżony. Puste pudełko po obuwiu. Widać, że nowe. Ktoś się przebrał. Na próżno szukałam z ciekawości wysłużonych trepów. Może jakiś potrzebujący, przeszedł tam przede mną?  


Plastikowe kolanka:


Po grom jasny ktoś je tam zaniósł? Małe, z powodzeniem mogły wylądować w kuchennym pojemniku na odpadki, skoro już zabrakło woli, aby posłać je do stosownego kontenera. No, chyba że właściciel chciał zrobić domek dla robaczków...
Poniżej, typowy syf. Rozpadający się wór ze wszystkim, co sukcesywnie w chałupie narosło...


A tutaj? Jestem pełna podziwu! Stare poduszki z gęsim pierzem. Chciało się komuś tachać taki nieporęczny tobół? A mówią, że Polak leniwy...
Cóż, sezon letni zakończony. Porządki w ogrodzie zrobione, parasol w listopadzie już się nie przyda. No, przynajmniej nie taki od słońca. Ale od czego jest las...Na zakończenie - liryczny akcent.
W promieniach zachodzącego słońca, coś lśni niczym perła pomiędzy drzewami.Cienka reklamówka przemieszcza się na podobieństwo meduzy, to kurcząc, to wydymając swoje kształty.
Ach, człowiek! Urozmaici każdy krajobraz.Zapraszam na drugiego bloga, gdzie tym razem pokazuję moje nowe rzeźby: simran2pl.blogspot.com2 komentarze:

  1. Hi Kida! It's terrible what people dump in the nature isn't it, and really, I see A LOT of shoes (always one!!!) dumped here too, it's a strange phenomenon. About the plastic: it's so dangerous for animals, people are so ignorant sometimes! And about your art: it's beautiful, you are a talented artist. Regards :-).

    OdpowiedzUsuń
  2. Thank you for visiting. I'm glad that you like my sculptures:-)
    In the Polish forests is, unfortunately, a lot of plastic and glass.
    A single shoes maybe people just get lost when fleeing against wild animals, or any other man;-)

    OdpowiedzUsuń